fbpx
תמונה ראשית לפוסט תחביבים

חודש תחביבים

כל הסיבות הטובות להקדיש לתחביבים חודש שלם של פעילות: תַּחְבִּיב הוא פעילות שאנחנו עושים בשעות הפנאי שלנו, מתוך רצון והנאה.

"העיסוק בתחביב מסוים (או מפגש עם מישהו שעוסק בו) יכול לעודד למידה של תחומי ידע חדשים, לפתח מיומנות ברמה גבוהה ולתרום להתפתחות הקוגניטיבית והמוטורית שלנו." מתוך: ויקיפדיה

חיפשנו לחשוף את החבר'ה לתחביבים פחות מוכרים ובכך – להעשיר את עולמם.

צפרות

את הפעילות התחלנו בריקוד הציפורים (הכי מתבקש, לא?). בהמשך נכנסנו לאתר "המרכז לטיפוח ציפורי הבר בחצר ובגינה" וניסינו לחקות קולות של ציפורים שונות. גם ניסינו (והצלחנו) לחקות את ריקוד החיזור של ציפורים.

זו פעילות נהדרת שהרימה את המצברוח וחיברה אותנו לנושא.

חיזור הציפורים

על מנת להמחיש לחבר'ה את תחום הצפרות, התבוננו בתמונות של בעל כנף ומילאנו יחד דפי תצפית, בהם התייחסנו להבדלים בין הציפורים שונות: גודל, צבעים, צורת מקור ובית גידול.

לסיכום הפעילות, שרנו את "מקהלה עליזה" ובדקנו אילו ציפורים מופיעות בשיר.

אפשר ורצוי לשלב בפעילות גם סיור משפחתי באחד משבעת מרכזי הצפרות הפזורים ברחבי הארץ

אספנות

אנשים רבים אוספים דברים מכל מיני סוגים. הסיפורים מאחורי האוספים מעניינים לא פחות מהפריטים עצמם.

פעילות בנושא אספנות היא הזדמנות נהדרת לגלות למי בסביבתכם הקרובה אוסף פריטים ייחודי ולחשוב עם הילד על אוסף שאתם יכולים להתחיל ביחד.

בחרנו לסכם את נושא האספנות בפעילות מכירה פומבית. לאחר שהסברנו לחבר'ה את הכללים – חילקנו להם "כסף כפתור" וניהלנו מכירה פומבית. לצורך הפעילות גייסנו את פטיש השניצלים שלי (נגיש ולגמרי מעביר את החוויה) ואת אוסף הספלים של אורין שלנו.

תשבצים וחידות

בשנים האחרונות אני מזניחה תחביב ישן שלי – פתרון תשבצי הגיון. במשך שנים זה היה ממש טקס של שבת. אוהבת לקפל את העיתון בעמוד הרלוונטי, לשרבט מסביב לתשבץ, להניח אותו ולחזור אליו במהלך השבת, כך שחודש תחביבים הסתמן כהזדמנות נהדרת להציג לחבר'ה את התחביב האישי שלי.

דיברנו על ההבדל בין תשבץ לתשחץ, הכנו תפזורת עם שמות חברי הקבוצה והצוות ותשבצים עם תמונות של חפצים, מקומות או אנשים שהחבר'ה מכירים.

קינחנו בניסיון למצוא ילד/ כדור/את חפירה ב'ציור השבועי לילד', המדור הותיק של ג'קי.

קריאה

ביקור בספריה העירונית הקרובה לביתכם יכול להיות פתח לפעילות שלמה בנושא קריאה וספרים. אנחנו בחרנו לעמוד על ההבדלים בין ספרי ילדים לספרי מבוגרים: גודל הספר, מספר הדפים, גודל הגופן, האם יש ניקוד, כמות התמונות ביחס לטקסט וכן על ההבדלים בין ספריה לחנות ספרים (הבחנה בין קנייה והשאלה). כהכנה לביקור – דיברנו על כללי התנהגות מקובלים בספריה.

שזירת פרחים

איזה תחביב צבעוני ומשמח!

נוצרה לנו ההזדמנות לשזור סידור פרחים אישי בהנחייה של שוזרת חובבת, פן המקסימה. אין טעם להכביר במילים – התמונות מדברות בעד עצמן.

כפעילות ביתית או קבוצתית – ניתן להוריד מהרשת תמונה של זר או לגשת לחנות פרחים ולהתרשם מזרי הפרחים שבה. וכל מה שעלינו לעשות זה להצטייד ב: ספוג לסידורי פרחים (גרושים ממש), פרחים מהגינה/משדה קרוב (הקפידו שלא לקטוף פרחים מוגנים!) או חנות פרחים לפי הטעם והתקציב שלנו ומנסים לשזור זר זהה לתמונה.

עכשיו ספרו לנו אתם – מה התחביב שלכם?

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן